przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 marca 2015

Prezydent: Rzeszów ma swoje ogromne szanse

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla Polskiego Radia Rzeszów

Rzeszów na mapie polskiej innowacyjności jest jednym z najciekawszych miejsc, najbardziej owocujących sukcesami – powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który udzielił wywiadu rozgłośni Polskie Radio Rzeszów. Rozmawiał z nim Jerzy Pasierb.

 

Prezydent przebywał w piątek z wizytą w Rzeszowie. Podpisał projekt dotyczący wspierania innowacyjności w polskiej gospodarce i skierował go do Sejmu, a także wziął udział w debacie „Innowacyjność w gospodarce szansą dla młodych”. Zobacz także: Prezydent: Po pierwsze innowacyjność

 

– Tu nie tylko są ambicje, ale i możliwości tworzone przez nowoczesne rozwiązania i przez przedsiębiorczość ludzi – mówił. – Dlatego w Rzeszowie ten projekt ustawy podpisałem – podkreślił. Dodał, że jego zdaniem Rzeszów ma swoje ogromne szanse i jest zaprzeczeniem określenia „ściana wschodnia”.

 

Pytany o to, jak zatrzymać młodych w Polsce i uruchomić tutaj ich kreatywność, prezydent mówił, że według niego rozwój gospodarczy i konkurencyjność polskiej gospodarki , a także kontynuowanie wzrostu gospodarczego są metodą na zwiększenie atrakcyjności życia w Polsce.

 

Prezydent przypomniał, że ogłosił bieżący rok Rokiem Polskiej Samorządności - jako swoiste przedłużenie Roku Wolności, ponieważ – jak podkreślił – „nie ma polskiej wolności bez samorządności”.

 

Zdaniem prezydenta samorządność w Polsce się absolutnie sprawdza, co widać po ulicach miast, po wyglądzie gmin, jak i po badaniach opinii publicznej. – Generalnie Polacy mówią: jesteśmy zadowoleni ze swojego miasta, miasteczka, z własnej gminy, tak jak i z własnej rodziny – powiedział prezydent.

 

- Namawiam serdecznie do tego, aby 25-lecie Samorządności w Polsce na rzecz pokazania, że to jest przykład dobrej zgody, która budowała Polskę przez 25 lat – tę Polskę gminną, Polskę lokalną, bo przecież to jest zasługa nie tylko jednej ekipy, lecz wielu radnych, wielu wójtów, wielu burmistrzów, prezydentów miast, którzy przez te 25 lat wkładali wiele serca i własnego wysiłku po to, aby ideę samorządności zamienić w sukces lokalny – zaznaczył Bronisław Komorowski.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.