przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 3 maja 2015

Prezydent: Polska jest krajem wspaniałym

  |   Wywiad z Prezydentem RP w radiowych "Sygnałach Dnia" Wywiad z Prezydentem RP w radiowych "Sygnałach Dnia" Wywiad z Prezydentem RP w radiowych "Sygnałach Dnia"

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Konstytucję RP w różnych kwestiach można by poprawić. - Ale Polsce nie będzie służyć walka o to, kto będzie miał większe znaczenie czy prezydent czy premier - podkreślał w radiowych "Sygnałach dnia".


- Dobrze jeśli obywatele, dziennikarze dyskutują o kwestiach ustroju państwa, ale z mojego punktu widzenia, osoby, która pełni funkcję prezydenta, ważniejsze jest to, aby tę funkcję pełnić dobrze w ramach obowiązujących dziś reguł konstytucyjnych - mówił prezydent pytany o potrzebę zmian w Konstytucji RP.


Prezydent wskazywał również, że w ramach tych samych kompetencji jedni byli źródłem kłopotu i konfliktu w kraju, a inni źródłem spokoju, racjonalnych decyzji i kompromisu politycznego.


- Sugerowałbym, żeby aż tak bardzo dużej wagi nie przywiązywać do pokus ciągłej zmiany ustroju - uważa Bronisław Komorowski. Jego zdaniem lepiej koncentrować się na tym, żeby w ramach obowiązujących przepisów konstytucji, obowiązującego ustroju doskonalić relacje między prezydentem i rządem, prezydentem i parlamentem. - Tędy jest bezpieczniejsza dla Polski droga - zaznaczył.
 

Jak powiedział w różnych miejscach można by konstytucję poprawić. - Ale Polsce nie będzie służyć walki o to, kto będzie miał większe znaczenie czy prezydent czy premier - dodał.
 

Pojęcie patriotyzmu


- Kiedyś był patriotyzm walki, bo nie mieliśmy wolności. Dzisiaj patriotyzm walki może być zamieniony w patriotyzm gotowości do obrony Ojczyzny - uważa Bronisław Komorowski.
 

Dodał, że współczesny patriotyzm to przede wszystkim patriotyzm obywatelski to znaczy: szanowanie państwa, szanowanie prawa, także płacenie podatków, patriotyzm codziennej pracy, codziennej nauki.
 

- Szanowanie patriotyzmu walki, pamiętanie o nim jest niezbędne dla utrzymania kondycji narodu na wypadek najtrudniejszych prób. One dzisiaj nie mają miejsca, dziś możemy nasz patriotyzm wyrażać radośnie, ale zawsze trzeba być gotowym - zaznaczył.
 

Prezydent przekonywał, że Polska jest krajem wspaniałym, w którym można znaleźć też mankamenty, ale jest krajem, który zmierza w dobrą stronę.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.