przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 maja 2015

Prezydent: Na innowacyjność stawiam bardzo mocno

  |   Wywiad dla TVP Poznań Wywiad dla TVP Poznań

W rozmowie z TVP Poznań prezydent Bronisław Komorowski wskazywał, że Poznań jest ważnym punktem wizyt po kraju ze względu na rolę, jaką odgrywa w obszarze polskiego życia gospodarczego.

 

W środę prezydent wręczył Nagrody w 5 kategoriach.  Nagrodę w kategorii innowacyjność otrzymała firma Selvita. Za obecność na rynku globalnym wyróżniono Grupę Kapitałową Inglot. W kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu nagroda przypadła firmie Promotech. W kategorii zielona gospodarka zwycięzcą okazał się Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlkp. Nagroda w kategorii trwały sukces trafiła do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona w 1998 r. przez Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do 2005 r. Decyzję o kontynuacji przyznawania nagrody podjął w 2011 r. Bronisław Komorowski. W rozmowie z TVP Poznań prezydent zaznaczył, że Nagroda Gospodarcza została wznowiona, bo sam poczuwa się do roli promotora polskiego biznesu.

 

Bronisław Komorowski przypomniał, że Nagroda wręczana jest m.in. w kategorii Innowacyjność. – Na innowacyjność stawiam bardzo mocno – podkreślił, wskazując na prezydencki projekt ustawy, która została złożona w Sejmie. – Jeśli wejdzie w życie może dać gigantyczny impuls prorozwojowy polskiej gospodarce – zapewnił.

 

- To niewątpliwie jest i może być elementem promocji polskich osiągnięć gospodarczych – mówił.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.