przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 maja 2015

"Dobry start dla młodych" - mieszkania i miejsca pracy

  |   Wywiad z Prezydentem RP w TVP Wywiad z Prezydentem RP w TVP Wywiad z Prezydentem RP w TVP Wywiad z Prezydentem RP w TVP Wywiad z Prezydentem RP w TVP Wywiad z Prezydentem RP w TVP

System budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem i większy dostęp do miejsc pracy to elementy programu "Dobry start dla młodych", którego realizację zapowiada Prezydent RP Bronisław Komorowski.


Prezydent mówił o tych założeniach w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info.

 

Wskazywał, że program "Dobry start dla młodych" ma służyć wprowadzeniu rozwiązań systemowych, a jednym z jego elementów jest plan budowy mieszań na wynajem po zmniejszonym czynszu. - Trzeba pomagać tym, którzy nie są w stanie wziąć kredytu - mówił.


- Na ten program muszą się złożyć właśnie budownictwo mieszkań na wynajem po zaniżonym czynszu, to jest absolutnie możliwe i praktykowane w niektórych samorządach. To jest także kwestia większej dostępności do pracy dla młodych ludzi i to musi oznaczać wysiłek państwa także finansowy, aby przedsiębiorcy, firmy chciały zatrudniać młodych do pierwszej pracy - mówił prezydent.


Pytany, czy są na to pieniądze, odparł: muszą być i będą.


Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że także Karta Dużej Rodziny była najpierw w kilku samorządach, a teraz jest Karta ogólnopolska.


Jak powiedział, można też szukać rozwiązań, które nic nie kosztują, a dają ludziom dużą pomoc. Wspomniał w tym kontekście o projekcie tzw.ustawy rodzinnej ułatwiającej rodzicom łączenie pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.