Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 sierpnia 2015

Prezydent: Nie wybieram się na polityczną emeryturę

  |   Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla "Faktów po Faktach" Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla "Faktów po Faktach" Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla "Faktów po Faktach"

Nie wybieram się na emeryturę polityczną – powiedział kończący kadencję prezydent Bronisław Komorowski w wieczornych wywiadzie dla „Faktów po Faktach”. -  Tworzę instytut, tak jak w Polsce się przyjęło, instytut byłego prezydenta, który ma m.in. dawać mi szansę na dobre przygotowanie do rozsądnego komentowania tego, co się dzieje na scenie politycznej oraz wrzucania dojrzałych projektów politycznych, które mogłyby się Polsce przydać – zapowiedział Bronisław Komorowski. Dodał, że instytut będzie działał w wymiarze międzynarodowym. 

 

Prezydent przyznał w rozmowie z Justyną Pochanke, że na zakończenie kadencji towarzyszy mu uczucie smutku i rozstania, ale dodał, że "czasami już z przyjemnością myśli o następnych dniach, kiedy będzie już bez takiego ciężaru odpowiedzialności. - Będę trochę bardziej obserwatorem. Nie ukrywam, że wypoczywającym – podkreślił. Zobacz także: Wywiad prezydenta w "Faktach po Faktach"

 

- Proszę Państwa, serdecznie dziękuję za wiele, wiele lat, przez które szliśmy razem w przekonaniu, że Polsce służy i stabilizacja, i odpowiedzialność i spokój – powiedział na zakończenie prezydent.

Poleć znajomemu