przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 lipca 2011

Prezydent o wizycie kanclerz Niemiec

Wywiad prezydenta dla Polsat News

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w wywiadzie dla Polsat News, że Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża do Polski z wizytą nieoficjalną, dlatego rozmowy będą czysto prywatne, choć pojawią się też kwestie europejskie i relacji dwustronnych.

 

Prezydent zaznaczył, że będzie to wizyta prywatna i nie ma agendy politycznej. -  Ale oczywiście są takie tematy, które same się narzucają, oprócz rozmów czysto prywatnych, to pewnie są i kwestie europejskie, i kwestie stosunków polsko-niemieckich - mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że takie prywatne spotkania są okazją do zacieśnienia osobistych kontaktów i współpracy. - To się zawsze opłaca w wymiarze kontaktów międzypaństwowych również. Cieszę się na tę wizytę, mam nadzieję, że ona będzie miała przede wszystkim ten wymiar prywatny, także odpoczynku pani kanclerz - dodał.

 

Po przylocie do Gdańska niemiecka kanclerz wraz z mężem udzą się z Anną i Bronisławem Komorowskimi na spacer po gdańskiej Starówce. Po wizycie w Gdańsku, mieście, w którym urodziła się w 1928 roku matka kanclerz Niemiec, obie pary mają popłynąć statkiem do prezydenckiej rezydencji na Półwyspie Helskim, gdzie zostaną do niedzieli. (inf własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.