Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 30 sierpnia 2011

Prezydent: Porozumienia Sierpniowe były sukcesem

Wywiad prezydenta dla TVP Info   |   Wywiad prezydenta dla TVP Info Wywiad prezydenta dla TVP Info Wywiad prezydenta dla TVP Info Wywiad prezydenta dla TVP Info Wywiad prezydenta dla TVP Info

Pójście drogą porozumienia, a nie konfliktu było sukcesem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla TVP Info. Zaznaczył, że tradycja solidarnościowa jest własnością całego narodu. 

 

- Sukces ma zawsze wielu ojców, a klęska jest sierotą, więc trzeba stwierdzić: tak, to był sukces - 31 sierpnia - pójście drogą porozumienia, a nie konfliktu i dobrze, że wszyscy chcieliby się pod tą datą podpisać - powiedział prezydent w wywiadzie dla TVP Info, pytany o obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

- Problem polega na tym, żeby nie odmawiali tego innym - ocenił Bronisław Komorowski. Ale jak dodał, konflikty w obozie zwycięskim nie są niczym nowym .

 

Zapowiedział, że w środę rano złoży kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, a później w Warszawie wręczy odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej, w Galerii Kordegarda otworzy wystawę "21 x TAK", a wieczorem w Belwederze weźmie udział w koncercie z okazji  31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

Prezydent zapowiedział też, że w Gdańsku na obchodach 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych będzie go reprezentował Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować tym ludziom w związku "Solidarności", szczególnie przewodniczącemu Dudzie, że zechciał wykazać wolę kształtowania tych obchodów, jako rocznicy ważnej dla wszystkich, którzy wyrośli z tradycji solidarnościowej. Wykazał taką inicjatywę, żeby możliwe się stało wspólne obchodzenie, bez względu na podziały polityczne - powiedział prezydent.

 

- Bardzo liczę, że ta atmosfera się rozbuduje i że na przyszłość nikt nie będzie próbował zawłaszczać na rzecz jednej formacji politycznej tradycji solidarnościowej, która jest własnością całego narodu - dodał Bronisław Komorowski.

Poleć znajomemu