przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 8 września 2011

Prezydent: Może po wyborach wrócę do projektu zmian w konstytucji

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski nie wykluczył, że po wyborach wróci do swojego projektu zmian w konstytucji dotyczącego członkostwa Polski w UE, którego nie uda się uchwalić w tej kadencji parlamentu. Zdaniem prezydenta, okres kampanii wyborczej nie sprzyja budowaniu kompromisu.

Bronisław Komorowski, który był w czwartek gościem radia TOK FM, nie zgodził się z poglądem, że nie doszło do uchwalenia jego projektu, gdyż premier Donald Tusk nie chce mu przekazać większych kompetencji w prowadzeniu polityki zagranicznej. - Chyba tak nie jest - powiedział prezydent.

- Dlatego, że po pierwsze ja nie oczekuję zwiększania moich kompetencji. W moim projekcie w trakcie prac komisji zostały uwzględnione wszystkie uwagi czy propozycje rządowe - zaznaczył.W ocenie prezydenta Komorowskiego, to okres kampanii wyborczej nie sprzyja budowaniu kompromisu takiego, który byłby widoczny, bo w okresie kampanii partie polityczne starają się od siebie odróżniać.
Zobacz także: Wywiad prezydenta w TOK FM
- Być może w zmienionej atmosferze po wyborach do tego projektu wrócę - zapowiedział.

W opinii prezydenta, sukcesem byłoby wprowadzenie tego typu projektu, ponieważ - jak mówił - uważa, iż on służy Polsce. - Rzeczą dziwną jest, że Polska jest jednym z niewielu krajów członków UE, który nie ma odpowiednich zapisów w konstytucji - podkreślił prezydent Komorowski.

Jak mówił, był przekonany i nadal jest, że przyjęcie tych zmian byłoby "dobrym sygnałem" w czasie naszej prezydencji, świadczącym o zaangażowaniu Polski w pogłębianie się procesu integracji europejskiej.

1, 2, 3, NASTĘPNA

Pliki do pobrania

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego w radiu TOK FMWywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego w radiu TOK FM
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.