przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 listopada 2010

Wywiad Prezydenta RP dla Onet.pl

Opublikuje Pan aneks WSI?
 

Nie opublikował go Lech Kaczyński mając szereg wątpliwości. Ja podzielam w zasadniczy sposób wątpliwości mojego poprzednika. Nie, publikacji aneksu WSI nie będzie.

 

Wycofał Pan dwa wnioski Lecha Kaczyńskiego z Trybunału Konstytucyjnego. Czy możemy się spodziewać, że kolejne wnioski Pańskiego poprzednika zostaną wycofane z TK?

 

Tak, jest to możliwe. Być może jeszcze inne wnioski zostaną wycofane. Oceniam, że część tych wniosków była nieuzasadniona i chyba motywowana walką polityczną.

 

Coraz częściej mówi się o możliwej koalicji po przyszłych wyborach parlamentarnych PO-SLD? Pan będzie sprzyjał takiej koalicji?

 

Popierałem i pomagałem w konstruowaniu obecnej kadencji, ale rolą prezydenta jest zachęcanie partii do szukania w szerokim układzie tego, co może być wspólne. Dotyczy to partii centrowych jak i lewicowych, czy prawicowych. Chcę mieć przy sobie polityków o różnej wrażliwości ideowej. Oznaką tego jest obecność w Kancelarii profesora Tomasza Nałęcza i Sławomira Nowaka. Będzie ktoś z nurtu ludowego a na twardego prawicowca trzeba będzie poczekać. Miejsce jest jednak przygotowane.

 

Czy będzie się Pan ubiegał o prezydenturę na drugą kadencję?

 

Na to pytanie jest stanowczo za wcześnie. Właśnie rozpocząłem pierwszą kadencję i tego się trzymajmy. Na decyzje o kandydowaniu przyjdzie jeszcze czas za niecałe pięć lat.

 
Dziękuję za rozmowę.
 

 

POPRZEDNIA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.