Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Województwo podlaskie

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Białystok,
 2. Grajewo,
 3. Hajnówka,
 4. Łomża,
 5. Siemiatycze,
 6. Sokółka,
 7. Suwałki,
 8. Zambrów.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Zambrów, województwo podlaskie, Zambrów przyjazny Rodzinie 3+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Programu „Zambrów przyjazny Rodzinie 3+” wydawana jest od 4 listopada 2013 roku. Karty wydawane są rodzinom wielodzietnym i rodzinom zastępczym zamieszkałym na terenie miasta Zambrów, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Dokument wydawany jest bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety wstępu na pływalnię miejską oraz lodowisko,
 • ulgowe bilety wstępu na korty tenisowe i mecze piłkarskie organizowane przez Zambrowski Klub Sportowy „OLIMPIA”.
 • ulgowe bilety wstępu na płatne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

Partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty preferencyjne warunki korzystania z usług medycznych, nauki jazdy, zajęć edukacyjnych dla dzieci i  młodzieży, zajęć sportowych (pływalnia). Po za tym przysługują rabaty i zniżki na zakup odzieży, art. spożywczych, cukierniczych, przemysłowych, leków, zabawek, art. sportowych, ogrodniczych, biurowych, motoryzacyjnych, mebli i telefonów komórkowych.   

W Programie wydano 1047 Kart dla 228 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Zambrów.

Góra strony

 

 

Białystok, województwo podlaskie, Białostocka Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Białostocka Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Koordynatorem programu jest Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, a operatorem programu – Białostocka Komunikacja Miejska (nośnikiem uprawnień jest Białostocka Karta Miejska). Karta przysługuje rodzinom – także zastępczym – wychowującym co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (do 26 lat o ile dzieci uczą się lub studiują), zameldowanym i zamieszkałym w Białymstoku i prowadzącym wspólne gospodarstwo domowe. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres 12 miesięcy. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki przy zakupie biletów okresowych komunikacji miejskiej,
 • zniżki w opłatach za miejskie przedszkola i żłobki,
 • zniżki na zakup biletów wstępu do miejskich instytucji kultury,
 • zniżki w opłatach za wstęp do miejskich obiektów sportowych.

Ponadto partnerzy biznesowi programu prowadzący własną działalność gospodarczą oferują posiadaczom Karty m.in. niższe opłaty w niepublicznym przedszkolach i klubie malucha, zniżki w centrum zabaw, rabaty na animację zajęć z dziećmi podczas uroczystości rodzinnych, zniżkowe opłaty za studia podyplomowe na wybranych kierunkach w niepublicznej szkole wyższej, za korepetycje, kursy przygotowawcze do egzaminów, zajęcia edukacyjne, kursy na prawo jazdy, zniżki na kursy językowe i podręczniki do nauki języków, na zajęcia w szkołach tańca, aerobik, fitness, doradztwo prawne i inwestycyjne, usługi związane z obrotem nieruchomościami, usługi wykończenia mieszkań, fotograficzne, przejazdy taxi, usługi gastronomiczne, szklarskie. Ponadto można też taniej kupić plakaty, tekstylia, artykuły sportowe i wszystkie artykułu znajdujące się w ofercie hipermarketu przemysłowego. Z programu korzysta prawie 10 tys. osób z 1993 rodzin wielodzietnych.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Programu BKDR.

Góra strony

 

 

Grajewo, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny "Rodzina 3+"

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny  wydawana jest od 10 maja 2013 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, zamieszkałe na terenie miasta Grajewo, składające się z rodziców lub jednego rodzica mającego pod opieką przynajmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy lub studiuje. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres jednego roku od dnia wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżka na korzystanie z pełnej oferty miejskiego domu kultury: ulgowe bilety wstępu na seanse filmowe i inne zajęcia odpłatne,
 • ulgi na korzystanie z obiektów i bilety wstępu na imprezy miejskiego ośrodka sportu i rekreacji.

Od 1 maja 2013 roku do 15 maja 2014 roku w programie zostały wydane 477 Karty Dużej Rodziny dla 91 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Grajewo.

Góra strony

 

 

Hajnówka, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny Hajnowskiej

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny Hajnowskiej  wydawana jest od 9 listopada 2013 roku. Kartę przyznaje się rodzinom wielodzietnym, także zastępczym, które mieszkają na terenie miasta Hajnówka, składającym się z rodziców (jednego rodzica) lub opiekunów prawnych wychowujących troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres roku od daty wystawienia. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach powiązanych z samorządem:

 • bezpłatne bilety w komunikacji miejskiej,
 • zniżki na zajęcia i imprezy odpłatne organizowane przez miejski dom kultury,
 • zniżki na usługi świadczone przez miejski ośrodek sportu i rekreacji,
 • zniżki na usługi świadczone przez Park Wodny.

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Hajnówka.

Góra strony

 

 

Łomża, województwo podlaskie, Łomżyńska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Łomżyńska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także  rodziny zastępcze, składające się z rodziców lub opiekunów mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez 12 miesięcy od daty wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki od opłat w komunikacji miejskiej,
 • ulgowe bilety wstępu do placówek miejskiego ośrodka sportu i rekreacji,
 • ulgowe bilety wstępu do Filharmonii Kameralnej,
 • ulgowe bilety wstępu do Teatru Lalki i Aktora,
 • ulgowe bilety wstępu do Muzeum Północno-Mazowieckiego,
 • ulgowe bilety wstępu do Galerii Sztuki Współczesnej.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. stypendia dla uczniów i studentów sieci szkół niepublicznych, rabaty na kursy językowe i bilety do kina, rabaty w opłatach za badania, konsultacje i terapię psychologiczną, zniżki na bilety  wstępu i organizację imprez rodzinnych w salach zabaw, zniżkowe bilety na mecze lokalnego klubu sportowego, rabaty na usługi weterynaryjne, poligraficzne, na wypożyczenie filmów, nart, rowerów, zniżki na serwis sprzętu komputerowego, na usługi optyczne, gastronomiczne, fryzjerskie i inne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej zakupić m.in. artykuły spożywcze i przemysłowe, skorzystać z oferty supermarketu budowlanego, taniej kupić artykuły budowlane, materiały wyposażenia wnętrz, okna i drzwi, piece grzewcze, artykuły motoryzacyjne i paliwa, odzież i obuwie, galanterię skórzaną, artykuły sportowe, rowery i akcesoria rowerowe i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Łomży.

Góra strony

 

 

Siemiatycze, województwo podlaskie, Karta "Rodzina 5+"

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Rodzina 5+ wydawana jest od sierpnia 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne i zastępcze wspólnie zamieszkujące na terenie miasta Siemiatycze, wychowujące troje lub więcej dzieci oraz samotnym rodzicom wychowującym co najmniej 2 dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana będzie bezpłatnie, na okres roku lub do momentu posiadania uprawnień do korzystania z programu.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłacie za żłobek, przedszkole,
 • bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Siemiatycze,
 • zniżki na zakup biletów wstępu na płatne imprezy organizowane przez SOK i MOSiR,
 • zniżki za udziału w wybranych zajęciach organizowanych przez dom kultury,
 • zniżki za korzystanie z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej miasta (z wypożyczalni sprzętu wodnego, sauny, hali widowiskowo-sportowej, basenu).

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zajęcia sportowo i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych na usługi fryzjerskie, gastronomiczne, na wypożyczenie sprzętu wodnego, nart biegowych i skuterów śnieżnych, na rejs katamaranem i inne. Posiadacze karty mogą też taniej kupić artykuły spożywczo-przemysłowe, książki, podręczniki, artykuły papiernicze i meble.
Do Programu przystąpiły 482 osoby ze 102 rodzin (maj 2014).
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Siemiatycze.

Góra strony

 

 

Suwałki, województwo podlaskie, Suwalska Rodzina Plus

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Programu Suwalska Rodzina PLUS wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, zamieszkałe pod wspólnym adresem na terenie Miasta Suwałki, w tym rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, składające się z rodziców posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem Programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę. Karta wydawana jest na cały okres, kiedy rodzina spełnia warunki udziału w programie.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • prawo zakupu ulgowego imiennego biletu miesięcznego na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Suwałk dla dzieci i młodzieży (w rodzinach 4+),
 • ulgowe bilety wstępu do Aquaparku (część basenowa, sauna i grota solna),
 • ulgowe bilety wstępu do Muzeum Okręgowego,
 • ulgowe bilety wstępu na imprezy organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury,
 • zniżki w opłatach za opiekę w samorządowych żłobkach i przedszkolach,
 • bezpłatne szczepienie p/rakowi szyjki macicy.

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty m.in. ulgowe bilety do kina, zniżki za bilety wstępu na plac zabaw, rabat na zajęcia sportowo-rekreacyjne, na kursy językowe, na zajęcia artystyczne, zniżki w opłatach za usługi gastronomiczne, optyczne, fryzjerskie. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić odzież, obuwie, torby, wydawnictwa książkowe, artykuły biurowe i szkolne, artykuły wyposażenia wnętrz i AGD, meble, sprzęt komputerowy, okulary korekcyjne, rośliny i artykuły ogrodnicze i inne.
Wg stanu na dzień 12 maja 2014 r. w programie wydano 3087 kart dla 604 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Góra strony

 

 

Sokółka, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 4 sierpnia 2014 r. Koordynatorem programu, uzupełniającego ofertę Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny o dodatkową ofertę dla mieszkańców gminy – jest Urząd Miejski. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, także zastępczym, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic (opiekun prawny) muszą zamieszkiwać na terenie Gminy Sokółka. Karta wydawana jest bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych to:

 • zniżki w opłatach za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim,
 • zniżki w opłatach za świadczenia udzielane w publicznych przedszkolach,
 • zniżki na usługi organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
 • zniżki na usługi organizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury,
 • zniżki na przejazdy środkami komunikacji miejskiej,
 • bezpłatne uczestnictwo w programach pomocy środowiskowej i profilaktycznej, prowadzonych przez Gminę Sokółka.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Góra strony

 

 

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30