Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Ogólnopolska akcja społeczna DWIE GODZINY DLA RODZINY

Akcja ogólnopolska, 15 maja 2014 r.
Organizator: Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania

III edycja ogólnopolskiej akcji społecznej kierowanej do pracodawców i pracowników pod hasłem „Co pokolenie to marzenie”. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia poświęcić czas po pracy rodzinie, na międzypokoleniową rozmowę o marzeniach, rodzinie, przyjaciołach; aby – w miarę możliwości – symbolicznie skrócić czas pracy 15 maja o 2 godziny.

Link do informacji: http://www.mamrodzine.pl/strefa-rodzicow/wydarzenia/2-godziny-dla-rodziny

ŚWIĘTO RODZINY – PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Warszawa, 22 maja 2014 r.

Organizator: Przedszkole Nr 296 „Bajkowy Parasol"


Tradycyjne Święto Rodziny w ogrodzie przedszkolnym, z udziałem rodziców przedszkolaków i rodzin z osiedla. Zaplanowano występy dzieci połączone z tańcami integracyjnymi w parach rodzic-dziecko, mini-olimpiadę sportową – także w parach, stoiska zadaniowe np.: malowanie twarzy, wykonywanie wspólnych laurek, obrazków, korali z makaronu. W kąciku kulinarnym rodzice za niewielką opłatą mogą zakupić kiełbaski z grilla, napoje i ciastka.

 

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.bajkowyparasol.pl/main/article/1523-%C5%9Bwi%C4%99to_rodziny_-_piknik_rodzinny_w_ogrodzie_przedszkolnym

RODZINNY PIKNIK „SZKOŁA WSPIERAJĄCA RODZINĘ”

Warszawa, 7 czerwca 2014 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 173 

Piknik szkolny, w trakcie którego odbędą się m.in. rodzinne zabawy ruchowe (taniec z balonami, taniec z rodzeństwem na barana, rodzinny maraton z łyżeczką pełną wody, zabawy z zawiązanymi oczami: odgadnij gdzie jest twój brat lub siostra, nakarm jogurtem rodzinę, odszukaj mamę). Szkolne koło wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę funduszy dla rodzin w  Afryce.

Link do informacji o przedsięwzięciu:  https://www.sp173.waw.pl/wydarzenia/377-obchody-miedzynarodowego-dnia-rodzin

FESTYN RODZINNY

Warszawa, 23 maja 2014 r.
Organizator: Przedszkole nr 153 „Słoneczne Przedszkole"

Impreza dla społeczności przedszkolnej i lokalnej, organizowana z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zaplanowano występy dzieci, spotkanie z rodzicami, oprawę artystyczno-muzyczną, „raut” w ogrodzie przedszkolnym oraz inne atrakcje.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.przedszkole153.wawnet.pl

PIKNIK RODZINNY „zGRAna Rodzina”

Warszawa, 18 maja 2014 r.
Organizator: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Dla uczestników zaplanowano m.in. rodzinne gry planszowe i rodzinne śpiewanie, potyczki sportowe, warsztaty kreatywności i spotkania z nauką („Mali Einsteini”,  szkiełko i oko), pokazy i naukę tańców, cyrkowe sztuczki, zabawy i dmuchańce dla dzieci, występy muzyczne, zumba z mieszkańcami, pokazy straży pożarnej i policji oraz Piknikowy Seans Filmowy.

Link do informacji o przedsięwzięciu:  www.targowek.waw.pl

WESOŁE ZABAWY W KRĘGU RODZINNYM

Warszawa, 15 maja 2014 r.
Organizator: Przedszkole Nr 79

Dla przedszkolaków i ich rodzin oraz dla dzieci i rodziców dzieci, które od września będą chodzić do przedszkola zaplanowano  m.in. rodzinne potyczki z wykorzystaniem  sprzętu animacyjnego, wizytę Ochotniczej Straży Pożarnej i oglądanie wozu strażackiego,  wykonanie herbu swojej rodziny, wspólne przygotowanie piknikowego podwieczorku i inne niespodzianki.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.przedszkole79.waw.pl

TYDZIEŃ DLA RODZINY

Warszawa, 25–30 maja 2014 r.
Organizator: Centrum Medyczne „Żelazna" Sp. z o.o.

W ramach inicjatywy Tygodnia dla Rodziny zorganizowane będą bezpłatne wykłady i warsztaty dla rodziców i dzieci, (m.in. pierwsza pomoc dla dziecka), mini-wykłady z zakresu Szkoły Rodzenia i planowania rodziny, a także konsultacje z położnymi i lekarzami. Odbędą się też konsultacje w poradni laktacyjnej i poradni leczenia niepłodności.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.facebook.com/szpitalzelazna; www.szpitalzelazna.pl

WARSZAWSKA STREFA RODZINY

Warszawa, 31 maja – 31 sierpnia 2014 r.
Organizator: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy oraz Zespół Ognisk Wychowawczych im. K. Lisieckiego Dziadka

Warszawska Strefa Rodziny adresowana jest do rodzin z dziećmi. W każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00–18.00  dostępne będą  m.in. namioty z atrakcjami dla dzieci oraz przestrzeń do odpoczynku. Animatorzy zaproszą rodziny  do wspólnych gier, zabaw i zajęć w różnych obszarach tematycznych np. „Fabryka pomysłów” czy „Rodzina Tuwima”. Będzie można wypożyczyć sprzęt sportowy i gry planszowe oraz leżaki i koce. Dla najmłodszych – atrakcje w Kąciku Malucha.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.zow.pl

APETYT NA AKTYWNOŚĆ w ramach Wielkiego Pikniku Soho Faktory

Warszawa, 1 czerwca 2014 r.
Organizator: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi. Planowane są zabawy i animacje dla dzieci, zajęcia sportowe, plastyczne, ruchowe dla najmłodszych i najstarszych. Będą też m.in.  warsztaty nt. historii Warszawy, międzypokoleniowe gry planszowe, warsztat kreatywny zachęcający do czytania dzieciom, konsultacje psychologiczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl

Festyn Rodzinny pt. W KRAINIE RYCERZY I KSIĘŻNICZEK

Warszawa, 6 czerwca 2014 r.
Organizator: Przedszkole nr 370

Impreza dla przedszkolaków. Zaplanowano zajęcia przybliżające tematykę rycerską, w tym przedstawienie teatralne „Księżniczka i rycerz” z udziałem dzieci i taniec dworski w wykonaniu dzieci. Będą zabawy w kącikach sportowych i plastycznych, malowanie twarzy, balony, bańki mydlane, klown, muzyka, loteria fantowa i ulubione smakołyki.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.przedszkole370.waw.pl/

„ZUPEŁNIE INNY PIKNIK RODZINNY”

Warszawa, 8 czerwca 2014 r.
Organizator: Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja PZU

Piknik promujący angażowanie się całych rodzin w działania społeczne, zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Zabierz rodzinę na wspólne pomaganie" Programu Wolontariatu Rodzinnego. Będzie terenowa gra z nagrodami za zadania wolontariackie dla rodzin i atrakcje dla dzieci: ruchowe zabawy animacyjne, malowanie twarzy, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, basen z kulkami, konkursy z nagrodami. Będzie też strefa wypoczynku (pufy i leżaki), a na zakończenie - wspólne puszczanie latawców.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.wolontariatrodzinny.pl/aktualnosci/50-piknik-wolontariatu-rodzinnego-ju%C5%BC-8-czerwca

Lokalizacja

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30