przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 21 października 2013

Zaproszenie do udziału w II edycji Konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny”

Szanowni Państwo!

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Małżonki Prezydenta zapraszam do udziału w II edycji Konkursu dla samorządów terytorialnych o Nagrodę Pary Prezydenckiej  „Dobry Klimat dla Rodziny”. Uczestnictwo w nim to okazja, by dzielić się dobrymi rozwiązaniami sprzyjającymi rodzinie, tak by stały się inspiracją dla innych. To szansa nie tylko na uznanie, ale też na zaangażowanie samorządów w powszechny ruch tworzenia w Polsce dobrego klimatu dla rodziny.

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że usuwanie barier, które stają na przeszkodzie realizacji marzeń młodych Polaków o rodzinie, o dobrym rodzicielstwie i zapewnieniu najmłodszym szczęśliwego dzieciństwa, jest jednym z najważniejszych zadań dla Polski. To w społecznościach lokalnych, przy udziale samorządów, może powstawać otoczenie przyjazne dla rodzin. Jako miejscowi gospodarze najlepiej znacie Państwo rzeczywiste potrzeby swoich mieszkańców, lokalne uwarunkowania i szanse.

Działania wielu samorządów pokazują, że doskonale rozumiecie Państwo, jak wielką wartość i kapitał wnoszą do lokalnej wspólnoty dobrze funkcjonujące rodziny. Rozwiązania korzystne dla rodzin wprowadzane przez samorządy są znakomitymi przykładami inicjatyw dopasowanych do lokalnych potrzeb. Z satysfakcją obserwujemy Państwa zaangażowanie, z jakim w dialogu z rodzinami – realizujecie różnorodne inicjatywy. Blisko 250 projektów z całej Polski zgłoszonych w I edycji Konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej „Dobry Klimat dla Rodziny” to przykłady, jak skutecznie odpowiadać na potrzeby rodzin i kształtować lokalną politykę rodzinną.

W tym roku Para Prezydencka zaprasza do Konkursu samorządy wszystkich szczebli (również nagrodzone w I edycji Konkursu),  które prowadzą działania na rzecz dobrego rodzicielstwa, organizują czas wolny dzieci i młodzieży oraz wspierają rodziny wielodzietne. Informacje niezbędne do przystąpienia do Konkursu znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 20 grudnia 2013 r.
 
Serdecznie zapraszam

 

Irena Wóycicka

Sekretarz Stanu

w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31