Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 16 maja 2013

W Nowym Sączu o ważnych sprawach dla rodzin

Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się w piątek w Nowym Sączu druga debata z cyklu Prezydenckich Spotkań Obywatelskich pt. „Ważne sprawy polskich rodzin”. Spotkania obywatelskie mają służyć zdiagnozowaniu problemów, które napotykają rodziny.

 

Zobacz także: Spotkanie w Opolu Celem debaty jest włączenie społeczności lokalnych w tworzenie strategii polityki rodzinnej, jaka powstaje w Kancelarii Prezydenta RP. Debata zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza część o charakterze warsztatowym będzie składać się z dwóch równoległych paneli dyskusyjnych:

  • w pierwszym udział wezmą mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy będą dyskutować nad konkretnymi problemami z jakimi spotykają się rodziny w regionie; 
  • drugi poświęcony zostanie problemom społecznym występującym w regionie i uczestniczyć w nim będą przedstawiciele władz samorządowych i organizacji pozarządowych.

Druga część to podsumowanie debaty, podczas którego wyniki pracy obu grup zostaną przedyskutowane z gronem ekspertów.

 

Uczestnikami debat są przedstawiciele rodzin z lokalnych społeczności danego regionu, reprezentujący różne grupy wieku, społeczności, typy rodzin, szczególnie rodzin z małymi dziećmi. Do udziału w debacie zaproszeni są również przedstawiciele gmin i powiatów, organizacje pozarządowe, lokalni liderzy i lokalne media. Ponadto w debacie uczestniczą lokalni eksperci, służący wiedzą z zakresu pomocy społecznej, edukacji, rynku pracy, ochrony zdrowia, prawa i in.

 

Spotkanie organizowane jest przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Marszałkiem Województwa Małopolskiego i Zespołem Projektu Społecznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30