przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Konkurs wieńcowy

Tradycyjnie już w przeddzień dożynek odbędzie się konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Biorą w nim udział grupy reprezentujące wszystkie województwa.

 

Celem konkursu jest między innymi kultywowanie i popularyzacja najbardziej wartościowych i kulturowych tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin plastyki ludowej, a także promocja dorobku kulturowego polskiej wsi.

 

Zgodnie z regulaminem, Komisja oceniając wieńce będzie brała pod uwagę m.in. kryteria takie jak zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki, a także różnorodności użytych do wykonania wieńca materiałów. Ocenione zostaną także walory estetyczne i ogólny wyraz artystyczny oraz sposób prezentacji wieńca.

 

Zwycięski wieniec zostanie wręczony, podczas Ceremoniału Dożynkowego 15 września, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast dla wszystkich biorących udział w konkursie grup przewidziane są nagrody pieniężne przyznane przez Kancelarię Prezydenta RP.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.