Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 10 marca 2014

FDP Gospodarka konkurencyjnej Polski: rekomendacje reform

Forum Debaty Publicznej „Gospodarka konkurencyjnej Polski: rekomendacje reform” z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyło się 10 marca 2014 roku. Podczas spotkania Sekretarz Generalny OECD Jose Angel Gurria przedstawił raport o konkurencyjności polskiej gospodarki „OECD Economic Survey of Poland 2014”. W konferencji uczestniczyli też Sekretarz Stanu w KPRP Olgierd Dziekoński i Doradca Prezydenta RP Jerzy Pruski.

 

Prezydent podkreślał, że w ciągu ostatnich 25 lat Polska wyrosła na jednego z liderów wzrostu w Europie oraz uniknęła głębokich skutków kryzysu gospodarczego, typowego dla całej UE i zachowała wzrost gospodarczy w czasie, kiedy inne kraje przeżywały recesję i zapaść. - To jest słuszne źródło naszej dumy – powiedział.

 

Prezydent przekonywał, że trzeba tworzyć firmom w Polsce warunki do rozwoju, ale także tworzyć dobry klimat dla przedsiębiorczości i zdolności do konkurowania.
 

- Oferujemy tu w Kancelarii Prezydenta pakiet zmian na rzecz przedsiębiorczości – mikro, małych i średnich firm - mówił. Wskazywał, że Kancelaria Prezydenta pracuje nad trzema obszarami: 

- przepisy wzmacniające ochronę praw podatnika. - Zmiany te, np. wprowadzenie zasady rozstrzygania wątpliwości na rzecz podatnika, wzmocnią ład w relacjach obywateli z administracją – uważa Bronisław Komorowski.
- poprawa warunków dla innowacji małych i średnich przedsiębiorstw.
- zmiany w prawie pracy, na co uwagę zwraca także raport OECD. - To jest trudny, delikatny społecznie obszar, ale bez ruszenia tego obszaru nie ma mowy o utrzymaniu konkurencyjności polskiej gospodarki – przekonywał prezydent. Zobacz także: W poniedziałek debata o konkurencyjności gospodarki "Wzrost PKB i eksportu kluczowe dla rozwoju"

Poleć znajomemu