| | |
A | A | A
Sobota, 14 września 2013

"Kobieta mieszkająca na wsi, to brzmi bardzo dumnie"

  |   Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie” Forum Debaty Publicznej „Kobieta Wiejska we współczesnym świecie”

Wieś się bardzo dynamicznie zmienia – podkreśliła w sobotę Małżonka Prezydenta Anna Komorowska podczas Forum Debaty Publicznej „Kobieta wiejska we współczesnym świecie”. W debacie, zorganizowanej w ramach Dożynek Prezydenckich w Spale, wziął udział także minister Dariusz Młotkiewicz.


- Jako mieszczka staram się jak najwięcej czasu spędzić w naszym wiejskim domu w najmniejszym powiecie w Polsce, na Sejneńszczyźnie. I od wielu, wielu lat mogę obserwować te zmiany, które tam zachodzą. To pewnie są zmiany, które dotyczą całego naszego kraju – zmiana stylu życia i zmiana życia kobiet mieszkających na wsi. Bo wieś się bardzo dynamicznie zmienia – powiedziała Anna Komorowska. Zobacz także: Pierwsza Dama na Dożynkach Prezydenckich w Spale Recytacja "Lokomotywy" w Spale


Oceniła, że w tych zmianach coraz lepiej odnajduje się kobieta, które coraz więcej wnosi do swojej społeczności. - Kobieta, zwłaszcza kobieta mieszkająca na wsi, to brzmi bardzo dumnie – dodała Małżonka Prezydenta RP.


Zdaniem sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofii Szalczyk sobotnie forum było dowodem na to, że do odległej przeszłości należą już słowa „jestem kobietą, rządy nie należą do mnie” - wypowiedziane przez Zosię w „Panu Tadeuszu”.


Forum Debaty Publicznej „Kobieta wiejska we współczesnym świecie” było jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dożynkom Prezydenckim. W sobotę Anna Komorowska ma jeszcze m.in. zwiedzić Miasteczko Regionów, w którym prezentowane są uroki i osiągnięcia poszczególnych województw. Spotka się również z dziećmi ze szkoły w Inowłodzu (Łódzkie).
Główne uroczystości Święta Plonów z udziałem pary prezydenckiej zaplanowano w Spale na niedzielę. W samo południe w Kaplicy Polowej AK rozpocznie się msza święta, po której korowód dożynkowy przejdzie na stadion Centralnego Ośrodka Sportu. Para prezydencka i zaproszeni pojadą bryczkami. Na stadionie odbędzie się oficjalna część Święta Plonów, podczas której przewidziane jest m.in. wręczenie wieńców dożynkowych, a także wystąpienie prezydenta. (PAP)
 

Poleć znajomemu