przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 stycznia 2015

"Konieczne dalsze zmiany w systemie emerytalnym"    <iframe width="508" height="315" src="//www.youtube.com/embed/gMFJwQy8HLc?rel=0&amp;controls=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Trzeba z wyprzedzeniem szukać rozwiązań, które choćby częściowo ułatwiły godne funkcjonowanie przyszłych emerytów; III filar rozwija się wolno i warto zastanowić się, jak sprawić, by był atrakcyjniejszy dla osób o niższych dochodach - uważa Prezydent RP. 
Piątek, 19 grudnia 2014

"Ruchy migracyjne trzeba ująć w określone ramy"

Ruchy migracyjne powinno się ujmować w określone ramy, tak, aby to zjawisko przynosiło jak największe korzyści i jak najmniejsze ryzyko oraz wyzwania – uważa Prezydent RP Bronisław Komorowski. 
Piątek, 28 marca 2014

"Polityka rodzinna ma wymiar strategiczny"   <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/xEsEnWm5vxs?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dobry Klimat dla Rodziny jest tworzony i jest coraz więcej sojuszników w działaniu na rzecz racjonalnej, ale pełnej zaangażowania polityki rodzinnej – podkreślił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas piątkowej debaty w Pałacu Prezydenckim. 
Środa, 15 stycznia 2014

"System edukacji potrzebuje stabilności"   <iframe width="508" height="315" src="//www.youtube.com/embed/YtoPdlHU1nE?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Polski system edukacji nie potrzebuje żadnych radykalnych zmian. Potrzebuje stabilności i doskonalenia - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski do uczestników środowego Forum Debaty Publicznej odbywającego się w Pałacu Prezydenckim. 
Poniedziałek, 13 stycznia 2014

"Dobra edukacja kluczem do życiowego powodzenia"

Dobra edukacja jest kluczem do życiowego powodzenia młodych ludzi oraz rozwoju nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki – podkreśla minister Irena Wóycicka zapowiadając środowe spotkanie w ramach FDP. Obejrzyj nagranie. 
Czwartek, 10 października 2013

„Odnowa demograficzna to strategiczne wyzwanie”    <iframe width="508" height="315" src="//www.youtube.com/embed/uRcAMRCeGmQ?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że strategicznym wyzwaniem jest przeciwdziałanie trwającemu i pogłębiającemu się kryzysowi demograficznemu. Zaznaczył, że ważnym punktem widzenia jest wpływ kryzysu demograficznego na sytuację ekonomiczną Polski. 
Środa, 9 października 2013

Debata: „Polityka rodzinna: wydatek czy inwestycja?”

W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbędzie się debata z udziałem Pary Prezydenckiej „Polityka rodzinna: wydatek czy inwestycja?”. Ekonomiści, demografowie i politycy społeczni będą dyskutować, jak wzrost dzietności może wpłynąć na rozwój ekonomiczny. 
Środa, 27 lutego 2013

Propozycja nowej ulgi podatkowej na dzieci

Prezydent Bronisław Komorowski proponuje rozważenie nowych rozwiązań w systemie podatkowym, tak, aby wysokość kwoty wolnej od podatku była zależna od liczby dzieci w rodzinie. Podkreślił jednocześnie, że propozycja wymaga konsultacji z rządem. 
1234  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.