Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 lutego 2013

FDP o opiece i edukacji najmłodszych dzieci

  |   Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka

„Polak mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki - jakość edukacji” - to temat spotkania, które odbędzie się w środę w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej. W debacie weźmie udział Prezydent RP wraz z Małżonką.

 

Zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego eksperci, przedstawiciele samorządów, różnych organizacji będą dyskutować o tym, co zrobić, by każda rodzina w Polsce mogła korzystać z takich form opieki nad dzieckiem, które będą odpowiadać na różne potrzeby rodziców i ich dzieci.  - Obecny stan jest daleki od potrzeb. W prawie dziewięćdziesięciu procentach polskich gmin nie ma nawet jednej instytucji opiekuńczej dla dzieci do trzeciego roku życia - podkreśla Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka. -  Dostępność opieki, która daje gwarancję rzeczywistego wyboru dla młodych Polaków o różnej zasobności – jest aktualnie kluczowym wyzwaniem polityki rodzinnej - dodaje.

 

Zobacz także: "Polityka rodzinna w centrum uwagi"   FDP w cyklu „Solidarne społeczeństwo, bezpieczna rodzina” będzie transmitowanie na stronie www.prezydent.pl i na oficjalnych profilach Prezydenta RP na portalach społecznościowych.

 

Poleć znajomemu