przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 22 listopada 2010

Spotkanie ze środowiskami osób niepełnosprawnych

22 listopada odbyło się spotkanie Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ireny Wóycickiej z przedstawicielami środowisk osób z niepełnosprawnością.


Na spotkaniu poruszono problemy osób niepełnosprawnych oraz organizacji pozarządowych zrzeszających i wspierających te osoby. Podkreślano istotę zapewnienia całościowego wsparcia niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, co prowadziłoby do ich samodzielności życiowej.

 

Mocny głos w dyskusji dotyczył również zasad finansowania organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wskazano na konieczność rozpoczęcia debaty nad założeniami wielopłaszczyznowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością, który ma przyczynić się do pełnej integracji społecznej i zawodowej tych osób. Podkreślano wagę podejścia równościowego wyrażonego w Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych oraz w Europejskiej Strategii w Sprawie Niepełnosprawności 2010-2020.

 

Minister Irena Wóycicka podkreśliła, że Prezydent RP Bronisław Komorowski jest zainteresowany współpracą ze środowiskami osób niepełnosprawnych oraz poszukiwaniem rozwiązań, które prowadzić mogą do pełniejszej integracji tych osób. Minister zapowiedziała dalszą współpracę mającą na celu określenie priorytetów i form współpracy Kancelarii Prezydenta RP ze środowiskami osób niepełnosprawnych. Powiadomiła również, że dzięki staraniom Kancelarii Prezydenta RP zapewnione zostały w ramach PFRON środki na finansowanie działalności organizacji osób niepełnosprawnych w 2011 roku.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.