| | |
A | A | A
Środa, 24 czerwca 2015

„Odpis 1 proc. podatku dla partii - wart rozważenia”    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MjoSu3Gq7Ew" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że pomysł wprowadzenia możliwości odpisania 1 proc. podatku na rzecz partii politycznych, jako uzupełnienie obecnego systemu finansowania partii, jest wart rozważenia. 
Środa, 17 czerwca 2015

"Obywatele chcą większego wpływu na bieg spraw w Polsce"   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vVcnPqiQs1M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent zapowiedział, że podpisze postanowienie o zarządzeniu referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii i zasady dotyczącej prawa podatkowego. Podczas wcześniejszej dyskusji przekonywał, że obywatele chcą mieć większy wpływ na bieg spraw w Polsce 
Wtorek, 16 czerwca 2015

W środę debata nt. jednomandatowych okręgów wyborczych

Jednomandatowe okręgi wyborcze będą tematem kolejnej dyskusji w ramach Forum Debaty Publicznej, która odbędzie się w środę w Pałacu Prezydenckim. Dyskusję pt. "System wyborczy - JOW wobec społeczeństwa obywatelskiego" otworzy Prezydent RP. 
Środa, 10 września 2014

Seminarium eksperckie „Mediacja jako alternatywna forma rozwiązywania sporów”

W środę, w ramach FDP „Sprawne i służebne państwo”, odbyło się seminarium eksperckie „Mediacja jako alternatywna forma rozwiązywania sporów”. 
Środa, 11 czerwca 2014

"Konstytucję warto czytać zaczynając od preambuły"

Konstytucję warto czytać zaczynając od preambuły; warto nad nią dyskutować i o niej pamiętać, bo to było wielkie osiągnięcie - podkreślał Prezydent RP podczas środowej debaty „Osoba i czyn w państwie demokratycznym i prawnym – Wolność i odpowiedzialność". 
Wtorek, 20 maja 2014

Zielona Księga – Dostęp do nieodpłatnej pozasądowej pomocy prawnej dla potrzebujących

Prezentujemy „Zieloną księgę – Dostęp do nieodpłatnej pozasądowej pomocy prawnej dla potrzebujących” - wynik kilkunastomiesięcznej debaty eksperckiej. 
Piątek, 28 lutego 2014

Kancelaria dziękuje za uwagi do „Zielonej Księgi”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zapoznali się z Księgą i wypełnili ankietę. Jednocześnie informujemy, że do końca marca przygotowany zostanie raport podsumowujący dyskusję. 
Piątek, 29 listopada 2013

„Zielona Księga – System stanowienia prawa w Polsce”

Pałac Prezydencki
Kancelaria Prezydenta RP prezentuje „Zieloną księgę – System stanowienia prawa w Polsce”. Prezydent upublicznił ją celem zainicjowania debaty publicznej - pragniemy poznać opinię prawników, przedsiębiorców i obywateli. 
12345  
Poleć znajomemu