Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 lutego 2013

FDP: Język urzędowy przyjazny obywatelom

  |   Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak

„Czy język urzędowy może być przyjazny obywatelom?” to tytuł środowego Forum Debaty Publicznej w Pałacu Prezydenckim. Językoznawcy i urzędnicy wspólnie zastanowią się co zrobić, aby język urzędowy był bardziej zrozumiały; co zmienić, by każdy obywatel czuł się podmiotem w komunikacji i pełnoprawnym partnerem w relacji z urzędem.

 

Środowe spotkanie, odbywające się w obszarze FDP "Twórczość, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze bogactwem Polski" będzie transmitowane na stronie www.prezydent.pl.


Czy potrafimy właściwie posługiwać się językiem polskim ? Czy jest komunikatywny we wszystkich publicznych zastosowaniach ? O tym mówić będziemy w najbliższą środę o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim podczas Forum Debaty Publicznej – zapowiada Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak.

 

 

W ubiegłym roku, w ramach działań związanych z troską o język ojczysty, Prezydent Bronisław Komorowski objął Honorowym Patronatem kampanię społeczno-edukacyjną „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, która została wyróżniona wśród pięciu najlepszych kampanii społecznych w Polsce.
 

Zobacz także: Kampania „Ojczysty dodaj do ulubionych” wyróżniona Prof. Walery Pisarek - "Zasłużony dla Polszczyzny" Z inicjatywy Prezydenta RP został ustanowiony Medal „Zasłużony dla Polszczyzny”, który jest wyróżnieniem za szczególne zasługi w podnoszeniu świadomości językowej Polaków. Po raz pierwszy Nagrodę odebrał profesor Walery Pisarek. Tegoroczna Gala Języka Polskiego, która nawiązuje do rocznicy 60. rocznicy śmierci Juliana Tuwima, odbędzie się 20 lutego 2013 roku - w przededniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
 

Poleć znajomemu