Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 kwietnia 2013

FDP o narodowych kolekcjach sztuki współczesnej

  |   Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak

"Polaków portret własny?" Narodowe kolekcje sztuki współczesnej – to temat czwartkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej „Twórczość, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze bogactwem Polski”.


Dyrektorzy muzeów państwowych, gromadzących zbiory współczesnej polskiej sztuki, spróbują odpowiedzieć na pytania, co prezentowane przez nich kolekcje mówią o dzisiejszej Polsce, jaka jest historia ich powstawania oraz perspektywa dalszego istnienia w przestrzeni publicznej – zapowiada Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak.


Narodowe kolekcje sztuki współczesnej zaprezentują: Joanna Mytkowska, Dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Piotr Rypson, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Muzeum Narodowego w Warszawie i Jarosław Suchan, Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Debata będzie transmitowana na stronie www.prezydent.pl oraz na oficjalnych kontach prezydenta na portalach społecznościowych.

 

Poleć znajomemu