przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 27 lipca 2012

Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm”

Udział Jana Lityńskiego w akcji (Fot. Wojciech Barczyński)   |   Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński) Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (Fot.Wojciech Barczyński)

Doradca Prezydenta RP Jan Lityński spotkał się, w ramach objętego honorowym patronatem Prezydenta RP projektu „Nowoczesny Patriotyzm”, z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu (woj. śląskie).  Akcja realizowana jest przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.

Spotkanie Jana Lityńskiego z uczniami szkoły w Łaźcu było pierwszym z serii spotkań, które Ministrowie Kancelarii Prezydenta RP oraz Doradcy Prezydenta RP, jako Honorowi Wolontariusze, odbywać będą w ramach programu „Nowoczesny Patriotyzm”. Celem projektu jest zaangażowanie uczniów placówek oświatowych w różnych częściach polski w sprawy lokalne, państwowe i światowe, krzewienie postawy patriotycznej, zaszczepianie tolerancji i szacunku oraz wskazanie znaczenia elementów lokalnych oraz symboli narodowych.

 

W ramach programu ministrowie w Kancelarii Prezydenta i doradcy Bronisława Komorowskiego na spotkaniach z młodzieżą będą rozmawiać o patriotyzmie oraz dzielić się wiedzą.

Zobacz także: „Nowoczesny Patriotyzm" pod patronatem prezydenta

Łaziec to miejscowość położona w województwie śląskim, w gminie Konopiska. Do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu uczęszczają uczniowie z miejscowości Łaziec i Wąsosz. W projekcie „Nowoczesny Patriotyzm” wzięło udział około 30 uczniów z klas I-VI. Zajęcia z młodzieżą prowadzone były przez dwie wolontariuszki Fundacji Rozwoju Wolontariatu - Klaudię Kossowską oraz Małgorzatę Hanulok.


Piątkowe spotkanie rozpoczęła prezentacja Kroniki Projektu – multimedialnego materiału, pokazującego czym zajmowali się uczniowie podczas czterech dni projektu. Doradcy pokazano również stworzoną przez uczniów makietę miejscowości i oś czasu z dotyczącymi jej najważniejszymi wydarzeniami. Później rozegrany został Turniej Wiedzy przygotowany przez uczniów, do udziału w nim zaproszeni zostali:  Honorowy Wolontariusz, Dyrektor Szkoły Agnieszka Chmielewska, inni goście obecni na spotkaniu oraz uczniowie – uczestnicy projektu. Wszyscy podzieleni zostali na pięcioosobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą, odpowiadając na pytania z kilku kategorii m.in.: ważne wydarzenia, znane osobistości, znaczenie symboli.

Kulminacyjnym punktem wizyty była rozmowa młodzieży z Honorowym Wolontariuszem. Doradca podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami, opowiedział o dotychczasowej działalności oraz wyjaśniał, czym jest dla niego współczesny patriotyzm. Jan Lityński odpowiedział również na zadane przez uczniów pytania. Potem spotkał się ze studentami wolontariuszami zaangażowanymi w realizację projektu, a także z rodzicami dzieci, przedstawicielami społeczności szkoły oraz mediami lokalnymi.

Na zakończenie wizyty uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu wręczone zostały dyplomy pamiątkowe z tego wydarzenia. Jan Lityński przekazał na ręce władz szkoły pamiątkę – album z podpisem Honorowego Wolontariusza, a dzieciom wręczył drobne upominki od Kancelarii Prezydenta RP.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.