przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 sierpnia 2012

Henryk Wujec w Księżomierzu w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm"

Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu   |   Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo) Spotkanie Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca z uczniami w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" (fot. Wojciech Jargillo)

W piątek, w ramach programu „Nowoczesny Patriotyzm”, do Księżomierza udał się z wizytą Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. Jako Honorowy Wolontariusz spotkał się z uczniami miejscowego Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga. Przedsięwzięcie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta RP i ma na celu m.in. popularyzację postawy patriotycznej wśród uczniów oraz uzmysłowienie młodym znaczenia elementów lokalnych oraz symboli narodowych.

 

Księżomierz to wieś położona w województwie lubelskim, w gminie Gościeradów. W 1847 roku w miejscowości tej założona została pierwsza placówka oświatowa. Obecnie w skład Zespołu Szkół wchodzą Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Twaroga oraz Publiczne Gimnazjum, do których uczęszcza łącznie ok. 200 dzieci i uczniów. Zobacz także: Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm” Program "Nowoczesny Patriotyzm" - udział ministra Klimczaka

 

Spotkanie doradcy z uczniami rozpoczęła prezentacja prac plastycznych, które dzieci przygotowały podczas czterech dni projektu. Zajęcia w ramach projektu „Nowoczesny Patriotyzm” prowadzone były przez dwie wolontariuszki Fundacji Rozwoju Wolontariatu – Ewę Komastę oraz Klaudię Chabros. Następnie odśpiewany został hymn „Oda do radości” i hip-hopowa piosenka „Mam biało-czerwone serce”. Zaprezentowano także taniec belgijski. W międzyczasie doradca dzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat roli współczesnego patriotyzmu.

 

 W dalszej części dnia Honorowy Wolontariusz zaproszony został na wspólny piknik przy szkole. Potem odbyło się spotkanie ze studentami – wolontariuszami zaangażowanymi w realizację projektu oraz z przedstawicielami społeczności lokalnej m.in. członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Na zakończenie wizyty Henryk Wujec wręczył uczniom Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu dyplomy pamiątkowe z tego wydarzenia oraz drobne upominki od Kancelarii Prezydenta RP. Natomiast na ręce władz szkoły przekazał przedstawiającą Pałac Prezydencki grafikę autorstwa Macieja Kopeckiego, na której pamiątkowy autograf złożył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.