Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 października 2012

Jan Lityński na konferencji w Białymstoku

  |   Doradca Prezydenta RP Jan Lityński na II konferencji "Prawdziwa Europa Regionów a rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku. Fot. PAP/Artur Reszko Doradca Prezydenta RP Jan Lityński na II konferencji "Prawdziwa Europa Regionów a rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku. Fot. PAP/Artur Reszko Doradca Prezydenta RP Jan Lityński na II konferencji "Prawdziwa Europa Regionów a rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku. Fot. PAP/Artur Reszko

- Polska Wschodnia dysponuje wieloma atutami. To kraina o fascynującej historii, zamieszkiwana przez przedstawicieli wielu nacji, religii i kultur. To ziemia ludzi pracowitych, nielękających się trudnych wyzwań, niezwykle otwartych i gościnnych - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście z okazji  II konferencji "Prawdziwa Europa Regionów a rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku.

 

Doradca Prezydenta RP Jan Lityński reprezentował prezydenta na konferencji i odczytał list skierowany do uczestników spotkania.

 

Zobacz także: List prezydenta na konferencję o rozwoju Polski Wschodniej Prezydent podkreślił, że przykład Podlasia i samego Białegostoku pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki odważnej wizji, społecznej energii i gospodarskiemu myśleniu. - Gdybym miał wskazać region Polski, w którym zaszły ostatnio najbardziej widoczne przemiany i gdzie z największym powodzeniem zostały wykorzystane szanse wynikające z funduszy unijnych – widziałbym Podlasie i Białystok w gronie liderów - napisał Bronisław Komorowski.

 

Wskazał, że jednym z kluczowych wyzwań jest rozbudowa tutejszej infrastruktury komunikacyjnej, realizacja wielkich projektów Rail Baltica, Via Baltica i Via Carpatia. I dodał, że równie istotne jest tworzenie warunków do inwestowania, określenie korzystnych dla tych regionów specjalizacji branżowych i technologicznych, a także podnoszenie poziomu innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej.

 

Doceniając istotny merytorycznie wymiar konferencji, Prezydent RP objął wydarzenie honorowym patronatem. 

 

Konferencja zorganizowana została wspólnie przez Podlaski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miejski w Białymstoku. Wydarzenie to stanowi kontynuację zeszłorocznej konferencji, na której podjęto dyskusję na temat rozwoju województw wschodnich Polski.

 

W spotkaniu uczestniczyli i zabrali głos m.in. Elżbieta Bieńkowska - Minister Rozwoju Regionalnego, Dariusz Bogdan - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Patrick Amblard - Dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej w Komisji Europejskiej oraz Andrzej Arendarski - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Poleć znajomemu