Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 12 grudnia 2012

Spotkanie z przedstawicielami Partnerstwa Śródziemnomorskiego

  |   Spotkanie Jana Lityńskiego z delegacją krajów Partnerstwa Śródziemnomorskiego Spotkanie Jana Lityńskiego z delegacją krajów Partnerstwa Śródziemnomorskiego Spotkanie Jana Lityńskiego z delegacją krajów Partnerstwa Śródziemnomorskiego Spotkanie Jana Lityńskiego z delegacją krajów Partnerstwa Śródziemnomorskiego

W środę Jan Lityński spotkał się z delegacją krajów Partnerstwa Śródziemnomorskiego. Rozmawiano m.in. o procesach demokratyzacyjnych w Polsce oraz możliwościach wykorzystania naszych doświadczeń z tego okresu.

W skład delegacji weszli przedstawiciele administracji i organizacji pozarządowych z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu – Algierii, Egiptu, Izraela, Jordanii, Maroko i Tunezji.

Doradca Prezydenta RP opowiedział o własnych doświadczeniach z okresu działalności opozycyjnej oraz podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi okresu transformacji ustrojowej w Polsce.

Delegacja przebywa w Polsce w ramach kursu zatytułowanego „Introduction to the OSCE Human Dimension”, przeznaczonego dla członków Partnerstwa Śródziemnomorskiego. Organizatorem wizyty jest Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.
 

Poleć znajomemu