Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 grudnia 2012

Spotkanie Henryka Wujca z uczestnikami konkursu „Koniec gadania – do działania!”

  |   Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska Spotkanie Henryka Wujca z działaczami Fundacji Humanity in Action Polska

Z inicjatywy Fundacji Humanity in Action Polska, Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec przyjął w piątek grupę liderów lokalnych i młodych aktywistów.

Okazją do spotkania było podsumowanie wyników trzech edycji projektu grantowego pt. „Koniec gadania – do działania!”. Doradca podzielił się również doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat wykorzystania dobrych praktyk w działalności liderów na rzecz ich społeczności lokalnych.

Konkurs „Koniec gadania – do działania!” organizowany był w latach 2009-2012 przez Fundację Humanity in Action Polska oraz Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. Jego celem było umożliwienie młodym aktywistom zrealizowania ich autorskich projektów dotyczących praw człowieka, a tym samym zainspirowanie ich do prospołecznej działalności i poszukiwania innowacji w tym zakresie. Projekt skierowany był do absolwentów Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej Fundacji Humanity in Action Polska.

Wśród nagrodzonych i zrealizowanych w ramach konkursu projektów znalazły się między innymi film dokumentalny Jana Śpiewaka pt. „8 historii, które nie zmieniły świata”, projekt teatralno-integracyjny dla dzieci niesłyszących i słyszących autorstwa Marty Gawinek pt. „Odkrywanie dźwięków ciszy”, projekt etnograficzno-historyczny na temat wielokulturowości w Polsce autorstwa Daniela Jezierskiego i Davida Liebersa pt. „Głosy z Polski. Z perspektywy mniejszości” i inne.

W spotkaniu udział wzięli Prezes Zarządu Fundacji Humanity in Action Polska Monika Mazur-Rafał oraz przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. Podsumowanie projektu wzbogaciła prezentacja przedstawiająca projekty oraz wystąpienia autorów nagrodzonych projektów.
 

Poleć znajomemu