Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 15 grudnia 2012

Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim

  |   Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim v Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim Uczestnicy konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” w Pałacu Prezydenckim

W sobotę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Doradców Prezydenta RP Jana Lityńskiego i Henryka Wujca z uczestnikami międzynarodowej konferencji pt. „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” , która w dniach 14-15 grudnia 2012 roku odbywa się w Europejskim Centrum Natolin w Warszawie.

 

W spotkaniu udział wzięli reprezentanci zagranicznych instytucji państwowych i pozarządowych, a także pracownicy zagranicznych instytucji naukowych i szkół wyższych z kilkunastu krajów. Doradcy opowiedzieli o powstaniu "Solidarności", swojej działalności opozycyjnej, internowaniu i rozmowach Okrągłego Stołu. Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć oryginalny Okrągły Stół w jednej z sal Pałacu.

Organizatorami konferencji pt. „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji” są Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Jednym z uczestników konferencji jest Markus Meckel, który jako przedstawiciel demokratycznej opozycji w byłym NRD spotykał się z Janem Lityńskim i Henrykiem Wujcem w polskim Sejmie w roku 1989.

Jan Lityński uczestniczy w drugim dniu konferencji w Europejskim Centrum Natolin. Doradca przyjął zaproszenie organizatorów by zaprezentować tzw. Polskie Świadectwo podczas sesji zatytułowanej "Nowe trendy w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego".
 

Poleć znajomemu