Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 30 kwietnia 2013

Akcja „Orzeł może” pod patronatem Prezydenta RP

Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński

- Akcja „Orzeł może” wpisuje się bardzo dobrze w pomysł prezydenta Bronisława Komorowskiego na radosne obchodzenie świąt państwowych i nowoczesny patriotyzm – podkreślił Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński w radiowej „Trójce”.


Organizowana przez Trójkę i "Gazetę Wyborczą" akcja społeczna „Orzeł może” ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.
 

Jerzy Smoliński podkreślił, że prezydent wspiera różne akcje organizowane przez stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, np. WOŚP.


Zaznaczył, że akcja może trafić do tych ludzi, którzy na co dzień nie uczestniczą w życiu politycznym - tych, którzy czasem są z boku, zniechęceni polskim życiem politycznym, którzy może też utożsamiają uroczystości państwowe z polityką.
 

Jerzy Smoliński wskazywał, że taka akcja, jak „Orzeł może” daje możliwość innego przeżywania, innego świętowania, innego uczestniczenia w życiu patriotycznym kraju.
 

W jego ocenie, każdy obywatel inaczej odbiera i realizuje patriotyzm. - Natomiast – mówił Jerzy Smoliński - wizja prezydenta jest taka, aby czcić i pamiętać o tych, którzy zginęli, brać udział w uroczystościach państwowych, a także uruchamiać pokłady organizowania akcji „niesztampowych”, interesujących dla młodych ludzi.
 

Doradca powiedział, że Para Prezydencka spotka się z uczestnikami marszu „Orzeł może”. - Para Prezydencka pokazuje, daje przykład, żeby jednoczyć ludzi przy takich wesołych, fajnych imprezach, przyciągać do radosnego świętowania. Taka jest wizja prezydenta Bronisława Komorowskiego – akcentował Jerzy Smoliński.
 

Zobacz także: „Nowoczesny Patriotyzm” – podsumowanie projektu Przypomniał też, że w ramach projektu „Nowoczesny Patriotyzm” realizowanego z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Ministrowie i Doradcy Kancelarii Prezydenta RP spotykali się z uczniami, by rozmawiać o pojęciu nowoczesnego patriotyzmu.

 

W ramach akcji „Orzeł może” w czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji. 2 maja w stolicy odbędzie się wesoły marsz, na czele którego będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji – konkursy, prezenty.

Poleć znajomemu