Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 czerwca 2013

Mazowiecki: Polacy wykorzystali swoją szansę

Referendum akcesyjne, to wielki krok Polski do sukcesu, cieszę się, że Polacy wykorzystali swoją szansę - powiedział w piątek były premier Tadeusz Mazowiecki na, zorganizowanym przez Fundację Schumana, spotkaniu z okazji 10. rocznicy referendum.

 

Mazowiecki przyznał, że 10 lat temu, w trakcie referendum, martwił się o wymaganą 50-proc. frekwencję. - Drżałem, czy uda się przekroczyć 50 procent, na szczęście wynik był dobry, bardzo się wtedy ucieszyłem. To był dobry, wielki krok do sukcesu - wspominał doradca prezydenta.

 

Podkreślił, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej, przybyło zwolenników obecności naszego kraju w UE. - Przynależność do Europy ogromnie ugruntowała w Polsce demokrację - ocenił.

 

Zdaniem Tadeusza Mazowieckiego, Polacy dobrze wykorzystali szansę, jaką było wejście Polski do Unii. - Zawsze można powiedzieć, że można było lepiej ją wykorzystać, ale moim zdaniem, Polacy dobrze wykorzystali swoją szansę. Widać rezultaty naszego członkostwa w Unii, trzeba mieć dużo złej woli, żeby mówić, że nie widać rezultatów - zaznaczył.

 

Były premier przypomniał też, że nie ma już wśród żyjących wielu osobistości zasłużonych dla wejścia Polski do Unii, wymienił Bronisława Geremka i Jana Kułakowskiego. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu