Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 8 czerwca 2013

IV Warszawski Piknik Archiwalny

  |   IV Warszawski Piknik Archiwalny IV Warszawski Piknik Archiwalny

W sobotę Archiwum Prezydenta RP wzięło udział w IV Warszawskim Pikniku Archiwalnym. Tematem przewodnim Pikniku była młodzież, edukacja, wychowanie, harcerstwo, a gościem specjalnym Henryk Wujec.


Doradca Prezydenta RP zwiedził wystawę „Młodzi Obywatele Wolnej Polski” przygotowaną wspólnie przez Archiwum Prezydenta RP, Archiwum Senatu i Archiwum Sejmu oraz dzielił się wspomnieniami z czasów, kiedy jako student fizyki działał w opozycji.


Jak podkreślał, rola jaką młodzież odegrała w czasie opozycji jest nie do przecenienia. W trakcie dyskusji Henryk Wujec apelował o przejrzenie szuflad, piwnic, strychów i sprawdzenie, czy wśród zgromadzonych materiałów i dokumentów nie znajdują się archiwalia z okresu transformacji ustrojowej. - Czy nie jesteśmy w posiadaniu unikatowych nagrań, fotografii, ulotek itp. obrazujących pierwsze, częściowo wolne wybory i późniejsze związane z tym przemiany. By te materiały mogły zostać zdigitalizowane i zachowane dla przyszłych pokoleń. By młodzi ludzie nie zapomnieli o tamtych dniach i wielkim zrywie narodu ku wolności i demokracji - apelował doradca Prezydenta RP
 

Poleć znajomemu