Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 29 lipca 2013

Jan Lityński mediował ws. Zespołu Szkół Nr 3 w Dąbkach

W poniedziałek Doradca Prezydenta RP Jan Lityński wziął udział w zorganizowanym w Urzędzie Gminy Darłowo spotkaniu Wójta i Członków Rady Gminy z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkół Nr 3 w Dąbkach. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz regionalnych struktur „Solidarności”.

Celem spotkania było wspólne znalezienie rozwiązania dla trwającego od kilku lat sporu rodziców i nauczycieli z Dąbek z Wójtem Gminy Darłowo. Konflikt zapoczątkowany został decyzją Wójta o rozwiązaniu istniejącego w Dąbkach Zespołu Szkół Nr 3 i likwidacji wchodzących w jego skład szkół publicznych.

 

Poniedziałkowe rozmowy z Wójtem nie przyniosły niestety rezultatu, a postawione przez Doradcę Prezydenta RP pytania pozostały bez odpowiedzi.

 

Podczas spotkania Doradca podkreślił gotowość udziału w kolejnym spotkaniu mediacyjnym. Przekazał również, że w sprawie Zespołu Szkół Nr 3 w Dąbkach kontynuowane będą nadal konsultacje z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Wojewodą Zachodniopomorskim.

 

Poleć znajomemu