Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 9 października 2013

Prof. Regulski laureatem Nagrody im. Michała Kuleszy

Wręczenie Nagrody Fundament Rzeczpospolitej im. Michała Kuleszy. Na zdjęciu: prof. Jerzy Regulski, Ewa Kulesza, Bogusław Chrabota, naczelny "Rz". Fot. BARTOSZ JANKOWSKI

Prof. Jerzy Regulski, Doradca Prezydenta RP został laureatem pierwszej edycji Nagrody Fundament Rzeczpospolitej im. Michała Kuleszy. Kapituła Nagrody jednomyślnie wskazała prof. Regulskiego w uznaniu jego zasług dla budowania samorządu terytorialnego w Polsce.


Statuetka została wręczona laureatowi we wtorek na specjalnej gali podczas Kongresu Gmina 2013 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Laudację na jego cześć wygłosił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.


Redakcja „Rzeczpospolitej”, by upamiętnić dokonania zmarłego w tym roku Michała Kuleszy, w porozumieniu z rodziną Michała Kuleszy, zorganizowała konkurs o Nagrodę Fundament Rzeczpospolitej jego imienia.


Celem konkursu jest wskazanie i nagrodzenie osób, które w największym stopniu, już po 1989 r. swoimi działaniami, wkładem intelektualnym i organizatorskim przyczyniły się do budowania Rzeczypospolitej Polskiej jako Państwa na fundamencie zasady pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot poprzez popieranie i tworzenie podstaw do działania autentycznego samorządu terytorialnego.
 

W skład kapituły konkursu wchodzą oprócz Ewy Kuleszy, wdowy po Michale Kuleszy, także osoby zasłużone dla rozwoju demokracji lokalnej oraz przedstawiciele organizacji samorządowych i redakcji „Rz”. Prawo do zgłaszania kandydatur w konkursie mają samorządy, organizacje samorządowe, organizacje społeczne oraz członkowie kapituły.
 

Poleć znajomemu