Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 grudnia 2013

Prof. Nałęcz: Korfantemu należy się zadośćuczynienie

  |   Wywiad Doradcy Prezydenta RP prof. Tomasza Nałęcza dla TVP Katowice Wywiad Doradcy Prezydenta RP prof. Tomasza Nałęcza dla TVP Katowice Wywiad Doradcy Prezydenta RP prof. Tomasza Nałęcza dla TVP Katowice

Marzeniem Prezydenta RP, jest aby Pomnik Wojciecha Korfantego stanął w Warszawie jak najszybciej – mówi Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz w TVP Katowice. - Prezydent uważa, że Korfantemu należy się od Polski, od stolicy, od Polaków zadośćuczynienie za wielkie dzieło dla polskości przed 1918 rokiem – zaznaczył.

 

- Prezydent chciałby, aby 11 listopada idąc w Marszu „Razem dla Niepodległej” mógł złożyć wieniec przed pomnikiem Korfantego – powiedział prof. Nałęcz. Jak dodał, brakuje pomnika bohatera symbolizującego wielki wkład zaboru pruskiego, dzielnicy pruskiej w odzyskanie niepodległości.
 

- Stąd inicjatywa Prezydenta RP, aby powstał pomnik Korfantego i prezydent ma nadzieję, że w 2014 roku - pomnik powstanie. Ale to jest bardzo ambitne zadanie – ocenił. Prof. Nałęcz powiedział, że według Prezydenta RP pomnik Korfantego powinien stanąć w okolicy budynku Sejmu, przy ulicy Górnośląskiej.
 

Prof. Nałęcz wskazywał, że zdaniem prezydenta Korfantemu należy się od Polski, od stolicy, od wszystkich Polaków zadośćuczynienie za to wielkie dzieło dla polskości przed 1918 roku.
 

We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia Prezydentowi RP aktu powołania Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie.

Poleć znajomemu