Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 19 kwietnia 2014

Obchody 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

  |   Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Uroczystości 71. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

W sobotę Henryk Wujec złożył w imieniu prezydenta kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

 

W asyście wojskowej kwiaty przed pomnikiem składali również przedstawiciele władz Warszawy, korpusu dyplomatycznego, stowarzyszeń oraz instytucji kultury. Za poległych i zamordowanych odmówiono kadisz.

 

W uroczystości uczestniczyli także minister Irena Wóycicka i Jan Lityński.

 

19 kwietnia przypada 71. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, zbrojnego oporu uwięzionych w getcie Żydów. Bezpośrednią przyczyną wybuchu powstania była próba wywiezienia przez Niemców pozostałych przy życiu mieszkańców getta do obozów zagłady. Powstanie trwało do połowy maja 1943 roku.
 

Poleć znajomemu