Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 10 maja 2014

Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim

  |   Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim Dyskusja o polskiej transformacji w Pałacu Prezydenckim

W sobotę w Pałacu Prezydenckim doradca prezydenta Henryk Wujec spotkał się z delegacją amerykańskiej organizacji Facing History and Ourselves, zajmującej się projektami edukacyjnymi związanymi z walką z rasizmem, antysemityzmem i uprzedzeniami oraz wychowaniem w duchu demokracji.

 

W dyskusji panelowej „Poland’s Transformation from Communism to Democracy” wzięli udział Henryk Wujec, Ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull, były Minister Administracji i Cyfryzacji i kandydat do parlamentu Europejskiego Michał Boni oraz Aleksander Smolar, Prezes Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Prelegenci opowiadali o przebiegu transformacji w Polsce oraz perspektywach Polski na przyszłość i odpowiadali na pytania gości o ich własne doświadczenia z tego okresu. Dyskusja dotyczyła także aktualnej sytuacji w Europie.

 

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Fundacją Forum Dialogu, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP i Doradcy Prezydenta RP Henryka Wujca.
 

Poleć znajomemu