Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 maja 2014

Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego

  |   Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” z udziałem Jana Lityńskiego

Doradca Prezydenta RP Jan Lityński spotkał się w piątek z uczestnikami akcji „Młodzi głosują”. Podczas debaty „Wybory – przywilej czy obowiązek”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, uczniowie i nauczyciele z całego kraju,  zastanawiali się, czy w Polsce udział w wyborach powinien być obowiązkowy, czy 16-latkowie powinni mieć czynne prawo wyborcze oraz czy lepiej nie głosować niż głosować nieświadomie.

 

Jedna z uczestniczek spotkania przywołała hasło szkolnej kampanii profrekwencyjnej: „chcesz mieć prawo narzekania – nie rezygnuj z głosowania”.

 

Program „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowany jest do uczniów gimnazjów oraz szkół średnich i ma na celu m.in.  zwiększenie uczestnictwa młodzieży  w  życiu publicznym. W ramach akcji uczniowie organizują w swoich szkołach debaty, warsztaty, kampanie informacyjne na temat aktywności obywatelskiej, członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz przeprowadzają młodzieżowe wybory. 

 

 

Poleć znajomemu