przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 11 czerwca 2014

Debata „Młodzi w wolnej Polsce” z udziałem Jana Lityńskiego

  |   Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce” Debata „Młodzi w wolnej Polsce”

W środę Doradca Prezydenta RP Jan Lityński uczestniczył w debacie „Młodzi w wolnej Polsce”. W dyskusji zorganizowanej w Kancelarii Prezydenta RP  udział wzięli uczniowie z programów Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz ich nauczyciele, a także Jacek Strzemieczny, prezes CEO.

 
Celem spotkania było przedstawienie opinii młodych na temat  minionych 25 – lat wolności.
 
Jan Lityński opowiadał o zmianach jakie zaszły po wyborach 4 czerwca 1989 roku. Wolność słowa, otwarte granice, członkostwo Polski w NATO oraz w Unii Europejskiej   - to zaledwie nieliczne korzyści demokratycznej Polski. „ Żyliśmy w kraju totalitarnym, zarządzanym przez jedną partię – partię totalitarną, która wchodziła we wszystkie dziedziny życia. Obecnie mamy wolny kraj, jesteśmy ludźmi wolnymi, ale wolność zawsze powinna być związana z odpowiedzialnością. Z odpowiedzialnością szczególnie za tych, którym się nie powiodło”  - stwierdził Doradca Prezydenta RP.
 
Młodzi paneliści mówili o aktywności społecznej, o szkolnictwie wyższym i studiowaniu za granicą, a także o migracji wewnątrz kraju i w Europie, bezrobociu wśród młodzieży i perspektywach zawodowych oraz o roli mediów. Jedna z uczennic namawiała kolegów do udziału w wyborach.
 

Jan Lityński podsumowując spotkanie, podkreśli wagę debaty publicznej, ponieważ „daje ona przestrzeń do dyskusji oraz umożliwia wprowadzenie dobrych rozwiązań”.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.