Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 października 2014

Prof. Borecki na obchodach rocznicy Bitwy pod Maciejowicami

Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Borecki wziął w czwartek udział w obchodach 220. rocznicy Bitwy pod Maciejowicami.

 

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas uroczystości Doradca uczestniczył w odsłonięciu pomnika „Obrońcom Ojczyzny”, a także odczytał list Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników obchodów.

 

Zobacz także: List prezydenta w 220. rocznicę bitwy pod Maciejowicami - Wiedza o naszej przeszłości stanowić może także inspirację dla każdego, kto chce służyć współczesnej Polsce. Zaangażowanie w pracę na rzecz dobra wspólnego, działanie  w duchu otwartości na innych – tego powinniśmy się uczyć od naszych bohaterów narodowych. Takim bohaterem był obrońca Rzeczypospolitej, Tadeusz Kościuszko. Warto przywoływać jego postać również w kontekście naszych dzisiejszych wyzwań - napisał Prezydent RP.

 

Bronisław Komorowski wskazał, że szereg przedsięwzięć upamiętniających Insurekcję Kościuszkowską, podjętych przez społeczność gminy Maciejowice, to dowód na to, że kotwice polskiej pamięci tkwią najmocniej w tych miejscach, gdzie lokalna wspólnota potrafi aktywnie zabiegać o nasze historyczne i kulturowe dziedzictwo.

 

 

 

Poleć znajomemu