Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 24 października 2014

Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego”

Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego” (fot. Filharmonia Poznańska)   |   Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego” (fot. Filharmonia Poznańska) Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego” (fot. Filharmonia Poznańska) Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego” (fot. Filharmonia Poznańska)

Doradca prezydenta profesor Tomasz Nałęcz uczestniczył w piątek w Filharmonii Poznańskiej w uroczystym koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego”, podczas którego odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do uczestników rocznicowego wieczoru.

 

„Niezłomność i heroizm Jana Karskiego uświadamia nam, że o takie postawy i cnoty, jak odwaga, ofiarność, sprawiedliwość należy troszczyć się zawsze, bez względu na kontekst historyczny. Dlatego bardzo Państwu dziękuję za ideę zorganizowania koncertu, który w piękny sposób upamiętnia dziedzictwo Jana Karskiego” – napisał w liście prezydent. Zobacz także: List z okazji koncertu „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego”

 

Ponadto, za wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej, profesor Tomasz Nałęcz wręczył Panu Marianowi Szymańskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

Poleć znajomemu