przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 stycznia 2015

Do 30 stycznia czas na zgłoszenia do Nagrody Obywatelskiej

Do 30 stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. Ma ona na celu wyróżnienie osób, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju swoich miejscowości i regionów oraz do poprawy życia mieszkańców.

 

Nagroda została ustanowiona przez Bronisława Komorowskiego w 2012 roku.

 

- Nagroda ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie osób, które potrafiły wykorzystać 25 lat wolności dla pożytku obywateli i swoją praca i zaangażowaniem w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju swoich miejscowości i regionów oraz poprawy życia mieszkańców - powiedział PAP doradca prezydenta Henryk Wujec, który zasiada w kapitule nagrody.

 

Jest ona - jak wskazano w regulaminie - wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie wniosku na Witrynę Obywatelską, która – w zamierzeniu jej twórców - jest miejscem gromadzenia i rozpowszechniania dobrych praktyk.

 

Przedsięwzięcia podzielono tam na trzy kategorie: Wspólnota Obywatelska, Partnerstwo Samorządów i Obywatelska Inicjatywa Lokalna. I w takich trzech kategoriach przyznawana jest prezydencka nagroda. (PAP)

 

Czytaj więcej >>>

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.