Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 stycznia 2015

Do 30 stycznia czas na zgłoszenia do Nagrody Obywatelskiej

Do 30 stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. Ma ona na celu wyróżnienie osób, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju swoich miejscowości i regionów oraz do poprawy życia mieszkańców.

 

Nagroda została ustanowiona przez Bronisława Komorowskiego w 2012 roku.

 

- Nagroda ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie osób, które potrafiły wykorzystać 25 lat wolności dla pożytku obywateli i swoją praca i zaangażowaniem w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju swoich miejscowości i regionów oraz poprawy życia mieszkańców - powiedział PAP doradca prezydenta Henryk Wujec, który zasiada w kapitule nagrody.

 

Jest ona - jak wskazano w regulaminie - wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie wniosku na Witrynę Obywatelską, która – w zamierzeniu jej twórców - jest miejscem gromadzenia i rozpowszechniania dobrych praktyk.

 

Przedsięwzięcia podzielono tam na trzy kategorie: Wspólnota Obywatelska, Partnerstwo Samorządów i Obywatelska Inicjatywa Lokalna. I w takich trzech kategoriach przyznawana jest prezydencka nagroda. (PAP)

 

Czytaj więcej >>>

Poleć znajomemu