przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Prof. Nałęcz: Wkrótce stanowisko prezydenta ws. raportu Millera

 Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz powiedział w poniedziałek, że jest pewien, iż jeszcze w tym tygodniu prezydent Bronisław Komorowski odniesie się do raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera, wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.

 

Raport końcowy z prac polskich ekspertów został upubliczniony w piątek. Prof. Nałęcz pytany był w poniedziałek w Polsat News, kiedy Polacy usłyszą głos prezydenta ws. raportu. - Myślę, że już niedługo. Jestem pewien, że jeszcze w tym tygodniu - odpowiedział prezydencki doradca.


Jak dodał, prezydent poznał raport "wcześniej niż my wszyscy". - To jest zrozumiałe, jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, jest pierwszym obywatelem - dodał.


Podkreślił, że obecnie raport starannie analizuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, które "służy swoją pomocą w tej sprawie prezydentowi". "Są kwestie interesujące przecież wszystkich Polaków, dotyczące bezpieczeństwa państwa, polskich Sił Zbrojnych, za które prezydent konstytucyjnie jest bezpośrednio odpowiedzialny" - mówił Nałęcz.


Zaznaczył, że Polacy poznają stanowisko prezydenta w tej sprawie oraz "w sprawie działań, które trzeba podjąć". - Bo to przecież nie wystarczy szukać jakichś kozłów ofiarnych, warto jest uzdrowić mechanizmy, które doprowadziły do tej katastrofy - podkreślił. (PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.