przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 lipca 2014

Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Światowej Federacji Luterańskiej

  |   Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej Spotkanie Szefa KPRP z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski spotkał się z Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Luterańskiej, ks. dr Martinem Jungem z Chile.  Światowa Organizacja Luterańska skupia 142 kościoły luterańskie, zrzeszające ponad 72,2 miliony chrześcijan w 79 krajach.

 

Ks. Junge gościł w Polsce z okazji Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej organizowanego przez Kościół Ewangelicko- Augsburski we Wrocławiu.

 

Podczas spotkania Minister w imieniu Prezydenta  RP podziękował za wszystko co Kościół Luterański zrobił dla pojednania polsko-niemieckiego, a także podkreślił, że dialog jest jednym z priorytetów Prezydentury.

 

Podczas spotkania rozmawiano także o 25 leciu Wolności oraz o zbliżającej się rocznicy 500-lecia reformacji. Ks. Junge podkreślił, że obchody odbywać się będą w duchu dialogu ekumenicznego. W spotkaniu udział wzięli także bp. Jerzy Samiec oraz Jaromir Sokołowski Podsekretarz Stanu w KPRP.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.