przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 6 lipca 2014

Minister Dariusz Młotkiewicz w Licheniu

  |   Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu Minister Dariusz Młotkiewicz z wizytą w Licheniu

W niedzielę w Licheniu Zastępca Szefa Kancelarii RP Dariusz Młotkiewicz wziął udział w konferencji „Wiejska Polska. Przedsiębiorcza wieś” zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Wręczył tam nadane przez Prezydenta odznaczenia osobom zasłużonym dla społeczności lokalnych. Zobacz także: Odznaczenia za zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego


Minister Dariusz Młotkiewicz gratulując odznaczonym podziękował za ich postawę. W szczególności za popularyzowanie wśród społeczności wiejskiej aktywności, przedsiębiorczości oraz otwarcia na innowacyjność.

 

Wskazywał także, że sukces modernizacyjny polskiej wsi w dużym stopniu zależy od wyzwolenia potencjału tkwiącego w jej mieszkańcach. A to winno być zadaniem ludzi sukcesu – liderów lokalnych społeczności.
 

Senator Ireneusz Niewiarowski – Przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów podsumował wyniki konferencji oraz forum debaty publicznej poświęcone kobietom wiejskim z udziałem Prezydentowej Anny Komorowskiej, które odbyło się dzień wcześniej w Koninie.
Podczas konferencji przedstawiono także sylwetkę Biskupa Romana Andrzejewskiego twórcy duszpasterstwa rolniczego.
 

W spotkaniu obok Sołtysów z całego kraju uczestniczyli także byli ministrowie rolnictwa, wiceminister rolnictwa oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych z Marszałkiem województwa wielkopolskiego na czele.
 

Msza święta koncelebrowana w Bazylice licheńskiej była najważniejszym punktem Krajowej Pielgrzymki Sołtysów, w której uczestniczyli liczni przedstawiciele tego środowiska.
 

Po mszy świętej Minister Młotkiewicz wspólnie z innymi uczestnikami spotkania złożyli wiązanki kwiatów i wieńce przy grobie Biskupa Romana Andrzejewskiego.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.