przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 2 lipca 2014

W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej

  |   W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej W Pałacu Prezydenckim o polsko-tureckiej współpracy gospodarczej

W środę minister Olgierd Dziekoński spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami polskich firm, by przedyskutować perspektywy współpracy ekonomicznej między Polską i Turcją.

 
Głównym celem spotkania, zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą, była ocena rozwoju polsko-tureckiej współpracy gospodarczej po marcowej wizycie Prezydenta RP w Turcji. W jej agendzie jedną z najważniejszych kwestii była polsko-turecka współpraca gospodarcza. 
 
W spotkaniu, któremu przewodniczyli minister Dziekoński oraz Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej, uczestniczyli przedstawiciele firm prowadzących działalność na rynku tureckim, między innymi DF Capital, Solaris, Kopex, Pesa i Ursus oraz prezesi Polsko-Tureckiej Rady Biznesu i Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej.
 
Zdaniem firm i organizacji biorących udział w spotkaniu Turcja jest najważniejszym partnerem handlowym Polski spośród siedmiu pozaeuropejskich rynków średniej wielkości uznanych za strategiczne i perspektywiczne. Uczestnicy zgodzili się,  że na pozycję polskiego biznesu w Turcji pozytywny wpływ miała prezydencka deklaracja o zacieśnieniu polsko-tureckiej współpracy ekonomicznej, a także organizacja Forum Biznesu Polsko-Tureckiego.
 
Podczas spotkania poruszano także kwestie możliwości polsko-tureckiej współpracy na rynkach trzecich oraz najważniejszych potencjalnych sektorów, w których tego rodzaju kooperacja byłaby najbardziej korzystna dla obu stron.
 
Uczestnicy spotkania ustalili, że na jesieni odbędzie się w Pałacu Prezydenckim seminarium we współpracy z tureckimi partnerami poświęcone wspólnej ekspansji na rynki trzecie.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.