przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 2 września 2014

W Krynicy debata nt. 25 lat przemian gospodarczych w Polsce

  |   Uroczysta inauguracja AmCham Diner (fot. AmCham) Uroczysta inauguracja AmCham Diner (fot. AmCham)

Minister Olgierd Dziekoński wziął we wtorek udział w debacie zatytułowanej ,,25 lat przemian gospodarczych w Polsce. Rola inwestycji zagranicznych w okresie transformacji – doświadczenia i rekomendacje”, która odbyła się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. 

 

Debacie zorganizowanej podczas pierwszego dnia Forum towarzyszyła prezentacja publikacji „Zagraniczni Inwestorzy 25-lecia”, opracowanej przez Instytut Lecha Wałęsy we współpracy redakcyjnej z Polską Agencją Prasową. W debacie udział wzięli przedstawiciele administracji publicznej, samorządu terytorialnego, organizacji gospodarczych oraz zagraniczni inwestorzy.

 

Dyskusja w trakcie panelu dotyczyła strategicznych kierunków rozwoju polskiej gospodarki w kolejnych dekadach oraz szans i możliwości stojących przed naszą gospodarką w kontekście nowych inwestycji.

 

We wtorek minister Olgierd Dziekoński wziął także udział w uroczystej inauguracji AmCham Diner – oficjalnego miejsca spotkań i rozmów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce w trakcie XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Spotkanie przypadające w 25. rocznicę rozpoczęcia polskiej transformacji miało na celu wymianę myśli i poglądów z czołowymi przedstawicielami amerykańskich inwestorów obecnych podczas tegorocznego Forum.

 

Trwające trzy dni XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to cykl ponad 150 wydarzeń – paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych, prezentacji raportów. Motto tegorocznej edycji to „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów".


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.