przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 12 września 2014

Minister Dariusz Młotkiewicz na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach

  |   Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach Uroczystość na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach

W piątek Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz wziął udział w uroczystej mszy św. na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach, odprawionej dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i pierwszych egzekucji w Palmirach. Następnie odbył się Apel Pamięci.


Mszę świętą za poległych i pomordowanych w Puszczy Kampinoskiej celebrował Ks. Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.


Minister Dariusz Młotkiewicz w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego złożył wieniec przy ołtarzu z urnami zawierającymi ziemię z miejsc pamięci.


W uroczystości wzięli także udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, władz samorządowych i administracyjnych regionu, Kampinoskiego Parku Narodowego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.