przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 15 września 2014

Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska

  |   Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska

W poniedziałek minister Olgierd Dziekoński spotkał się z młodymi przedsiębiorcami ze Śląska, którzy przyjechali do Warszawy w ramach specjalnego projektu „Pociąg do Przedsiębiorczości”.

 

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było okazją do przedstawienia oczekiwań oraz założeń przygotowanego "Manifestu Młodych Przedsiębiorców”. Manifest jest zbiorem narzędzi i rekomendacji zebranych w pięć filarów rozwoju młodej przedsiębiorczości, kluczowych dla zabezpieczenia przyszłości gospodarczej kraju. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na potrzebę unormowania stanu prawnego oraz wprowadzić pojęcie "młodego przedsiębiorcy" w polskim ustawodawstwie.

 

"Podstawową tkanką gospodarczą każdego kraju są przedsiębiorcy. Dbanie o swobodę działalności gospodarczej zapewnia rozwój przedsiębiorczości, a dzięki temu wzrost dobrobytu kraju i jego obywateli. Uważamy, że przyszłością gospodarczą naszego kraju są Młodzi Przedsiębiorcy, którzy za kilka lat będą liderami polskiej gospodarki. Ułatwienie działania Młodym Przedsiębiorcom zapewni stabilny i szybki rozwój Polski, zwiększenie konkurencyjności gospodarki i rozwój innowacyjności. W rękach Młodych Przedsiębiorców leży przyszłość naszego kraju" – napisano we wprowadzeniu do Manifestu.

 

Inicjatorem wydarzenia „Pociąg do przedsiębiorczości" jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.