przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 15 września 2014

Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim

  |   Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele ukraińskiego samorządu w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w poniedziałek spotkanie inaugurujące 5-dniową wizytę studyjną przedstawicieli ukraińskiego samorządu w Polsce. Zaproszenie grupy ukraińskich samorządowców jest wspólną inicjatywą Związku Miast Polskich i Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w ramach projektu „Przygotowanie ukraińskich samorządów do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszenia z UE”, który ma na celu przekazanie polskich doświadczeń związanych z tworzeniem i wdrażaniem reform decentralizacyjnych oraz absorpcji dotacji unijnych na rozwój.


Ze strony Kancelarii Prezydenta RP w spotkaniu uczestniczyli Szef Kancelarii minister Jacek Michałowski oraz minister Olgierd Dziekoński.


Głównym tematem spotkania było finansowanie samorządu terytorialnego, transparentność wydatkowania środków pieniężnych na cele lokalne oraz polityka regionalna. Obecnie przygotowywana na Ukrainie reforma samorządowa, oparta na polskich doświadczeniach, ma na celu przełamanie dotychczasowej zależności władz lokalnych od organów administracji państwowej w podejmowaniu decyzji, przede wszystkim finansowych, oraz realizacji zadań publicznych na poziomie lokalnym. Minister Dziekoński w swoim wystąpieniu podkreślił, że nie ma pełnej samorządności bez samodzielności finansowej wspólnot lokalnych.


W spotkaniu uczestniczyli również: Paweł Orłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Renata Koźlicka-Glińska, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Mirosław Skóra, Dyrektor Programu Study Tours to Poland Kolegium Europy Wschodniej.


Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim przedstawiciele ukraińskich samorządów rozpoczęli wizytę studyjną w polskich miastach.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.