przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 listopada 2011

Minister Dziekoński na inauguracji Tygodnia Przedsiębiorczości

  |   Minister Olgierd Dziekoński na inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Fot. Archiwum FMP Minister Olgierd Dziekoński na inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Fot. Archiwum FMP Minister Olgierd Dziekoński na inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Fot. Archiwum FMP

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński uczestniczył w poniedziałek w konferencji w ramach inauguracji organizowanego w Polsce po raz czwarty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Spotkanie odbyło się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są znani politycy i działacze - premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm, którzy za cel postawili sobie propagowanie wśród młodych ludzi idei przedsiębiorczości, aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest ruchem społecznym, który tworzą ludzie kreujący przedsiębiorcze społeczeństwo. Ruch ten wspiera kreatywne postawy i aktywizuje do działania. W 2010 roku w Polsce odbyło się około 860 wydarzeń i imprez, w których wzięło udział niemal 80 000 uczestników.


Podczas konferencji zostały wręczone nagrody dla najaktywniejszych szkół – uczestników organizowanego w ramach ŚTP projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Otwarta firma", który daje szkołom możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, wejścia na rynek pracy i nawiązania współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu. W III edycji projektu uczestniczyło ponad 54 tysięcy uczniów z 378 szkół, a swoje drzwi otworzyło ponad tysiąc przedsiębiorstw i instytucji, goszcząc u siebie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów lub odwiedzając młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.